Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hranice sta tisíc překonána

Hranice sta tisíc překonána

Olympijský festival v Brně překonal v úterý v počtu diváků šestimístnou hranici. Do olympijského parku na Výstaviště zavítal 100 000. divák. Jubilejním návštěvníkem byla paní Míša se synem Jakubem, kteří nepřišli jen na podívanou, ale s běžkami a bruslemi si vyzkoušeli zejména biatlon, ale i další sportovní aktivity, které park nabízí. Jubilantka si odnesla i sponzorský soudek od partnera Pilsner Urquel a další dárky organizátorů.

Všechny sportoviště v parku fungují a je o ně zájem. Stejně jako o setkání se sportovci města, kteří se v úterý stali účastníky exhibice v kulečníku. Mezi účastníky byli Ivana Večeřová, vicemistryně světa a mistryně Evropy v basketbalu, Miroslav Kratochvíl, mistr světa v kolové a Filip Ospalý, mistr Evropy v triatlonu. Olympijský festival navštívila i Tereza Kmochová, nejúspěšnější česká neslyšící alpská lyžařka, která předala medaile dětem ze základních škol.

O den později ve středu se mezi diváky objevili i účastníci olympijských her v Koreji. Největší zájem byl samozřejmě o medailistku a vítězku minulých olympijských her v Soči Evu Samkovou, kterou doprovázeli trenéři Marek Jelínek a Jakub Flejšar. S diváky se pozdravili o sáňkaři Lukáš Brož a Matrěj Kvíčala.

Foto z festivalu: ČOV-Radek